Son 10 yılda halı yıkama İstanbul Beykoz da sınırlarını aşıp yayılmaya başlamıştır. Son 10 yıla kadar düzenli ve dengeli büyüyerek bu günlere gelen halı yıkama işi, kendi yetişmiş iş gücünü oluşturarak bu evreyi tamamlamıştır. Fakat son 10 yılda hızlı ve hacimsiz büyüyen halı yıkama, halı temizleme sektörü beraberinde şu sorunları da getirmiştir.

Halı yıkama konusunda yetişmiş işini iyi bilen halı yıkama ustaları sayıca az olduğundan artan talep karşısında yeni kurulan ve ehil olmayan halı yıkama fabrikaları Türk hanımlarının sıfır hataya dayalı üstün temizlik beklentilerini karşılayamadığı için başarısız olmuş. Oysa dünyada en verimli halı yıkama suyla yıkanmasıdır.

Temizlik sektöründeki bu gelişmeleri takip eden şirketimiz halı yıkama iş kolundaki makineleşme ve teknolojinin yeterli boyuta ulaşması sonucu bu sektöre yatırım yapmaya karar vermiştir. Bir aile şirketi olan ve 2003 yılından beri gıda işi ile uğraşan firmamız 2013 yılı ile temizlik sektöründeki hizmet yerini almıştır. Gıda işimizde olduğu gibi aldanmayan ve aldatmayan meslek erbabı profilimizi bu hizmet sektöründe de prensip edindik. Sektörde kendisini ispatlamış firmaların geliştirmiş oldukları ürünlere yatırım yaparak; firmamızı tam otomatik ve hijyen hizmeti sağlayan bir işletme haline getirdik.

Hedefimiz kaliteli ürün, kaliteli malzeme ve güler yüzlü hizmet ile çalışıp başarılı olmaktır.

Petek Halı Yıkama Ender Meriç

Şirket Yetkilisi Ender Meriç