Çin halısı Hereke halısına benzer fakat elde değil makinede dokunan halılardır. Yıkanması için büyük hassasiyet gerektiren Çin halısı doğru şekilde yıkanmadığı zaman kolayca renkleri solan, renkleri birbirine karışan ve kolayca deforme olan halılardandır.

Kullanımı keyifli ve konforlu olmasına karşın yıkanması için profesyonellik gerektiren Çin halı yıkama hizmetlerini en üstün kalitede sizlere sunmaktayız. Özel halı yıkama makinelerinde, insan sağlığına zararlı, kimyasal madde içermeyen, doğal deterjanlarla yıkadığımız Çin halılarınız hiçbir şekilde deforme olmaz. Size halılarınızı orijinal şekliyle yıkayıp teslim etmeyi garanti eden, Kurumsal halı yıkama firmaları arasında lider konumda olan 1. Sınıf A-Kalite Belgesine sahip sadece 2 firmadan bir firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Çin Halısı Nasıl Yıkanır?
Çin halısını yıkarken şunlara çok dikkat edilmesi gerekir.

Halı, ne yüksek sıcaklıkta ne de soğuk su ile yıkanmamalıdır. Yüksek sıcaklıkta yıkanan bir Çin halısı deforme olur. Çin halısı oda sıcaklığındaki su ile yıkanmalıdır.
Yıkama işleminin hızlı ve pratik bir şekilde, halı yıkama makinesi ile yıkanması gerekmektedir. Aksi takdirde halının renk ve desenleri birbirine karışacaktır.
Durulama işleminin hassas ve derinlemesine yapılması gerekir yoksa halının iplikleri dökülmeye başlar.
Tamamen insan sağlığına zararsız, kimyasal madde içermeyen bitkisel ve doğal içerikli deterjanlar kullanılmalıdır. Kimyasal deterjanlar hem size, hem çevreye, hem de halıya zarar verir.
Direkt güneş ışığında değil; kapalı, steril ve klimalı bir yerde kurutulması gerekmektedir.
Kuruyan halı, hava akımının olduğu kapalı bir ortamda en az 24 saat havalandırılmalıdır.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir