Zebra perdelerinizi temiz tutmak oldukça önemlidir. Oluşan ufak lekeler nemli bir bezle ve hatta ıslak mendille bile çıkar; ancak zebra perdeye işlemiş duman, buhar, yağ gibi istenmeyen kirler hem kötü kokuya hem de çirkin bir görünüme neden olur. Zebra perde yıkama işlemini düz zemin üzerinde yapanlar vardır ancak gerek kullanılan deterjanlar gerek su ile uzun süre temas perdenin yapısını ve dokularını bozmakta, renklerini soldurmaktadır. Bu bahsettiğimiz yöntem her ne kadar iyi görünse de perdelerin özellikle kenar kısımlarında dalgalanmaya ve esnemeye neden olmaktadır.
Zebra perdeler özel perde yıkama makineleriyle, temizlenmelidir. Buharlı ve perde yıkama makineleri zebra perdelerinizin kumaş özelliklerini koruyarak %100 hijyen sağlar.
Ayrıca zebra perde yıkamada kullanılan deterjanlar da kimyasal madde içermeyen, İnsan sağlığına zarar vermeyen şampuan ve temizlik maddeleri olmalıdır; yoksa aynı şekilde perdelerin dokusu zarar görür; dahası insan ve çevre sağlığı için olumsuz sonuçlar doğurur.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir